אנו בניאמדיק רוצים להכיר את המטופל לעומק, כדי שנוכל ללוות אותו ואת בני משפחתו בצורה הנכונה ביותר והמועילה ביותר לכל אורך ציר זמן הטיפול. אנו מודעים לכך שהמערכת הרפואית עלולה להיות מסורבלת, בירוקרטית ולעיתים מתסכלת ולכן אנו בניאמדיק רוצים לעזור לכם בתמרון בתוך המערכת הרפואית ולהיות לכם לבית בו תוכלו תמיד לקבל מידע עדכני ועזרה. לכן, חשוב לנו שיהיה לכם את כל המידע בנוגע לפעילות המרפאה ועל התהליך מהרגע שיצרתם עמנו קשר לראשונה. 

תהליך זימון תור וביקור במרפאה:

 1. לאחר יצירת הקשר הראשוני עם המרפאה, המזכירה הרפואית תקבע לכם תור לרופא המומחה לפי נוחותכם וזמינות הרופא המומחה. בעת זימון התור, תישאלו מספר שאלות על מצבכם הרפואי כדי שנוכל להתאים לכם את הרופא המומחה בצורה הטובה ביותר. לאחר קביעת התור תישלח אליכם תזכורת אל הדוא"ל או הטלפון הנייד, בה יפורטו פרטי התור, רשימת מסמכים שעליכם להביא וכתובת המרפאה.
 2. בבואכם למרפאה בפעם הראשונה תוזמנו ל-15 דקות אצל המזכירה, 20 דקות אצל האחות ו-60-30 דקות אצל הרופא המומחה. המזכירה הרפואית תפתח לכם תיק רפואי ותשאל אתכם עוד מספר שאלות כדי להשלים את תהליך הקבלה. בנוסף, תתבקשו למלא שאלונים על מצבכם הבריאותי – בכדי שנוכל לתת לכם את הטיפול הטוב ביותר, אנו צריכים להכיר אתכם לעומק.
 3. לאחר הקבלה הראשונית תיפגשו עם האחות.  מטרת הפגישה היא קבלה סיעודית – שיחת היכרות עם המטופל, רישום אבחנות, הכרת רשימת התרופות של המטופל, הגדרת בעיות וזיהוי צרכי המטופל. בביקור אצל האחות תעבורו מבדקים שונים ותתבקשו למלא שאלונים נוספים כחלק מההערכה המתבצעת לפני הכניסה לרופא המומחה. במהלך השיחה עם האחות תימסר לכם אינפורמציה חיונית להמשך התהליך, וכן מידע לגבי הייעוץ הרפואי, ובמידת הצורך, מטרות השימוש בקנאביס רפואי.
 4. הרופא המומחה ייעזר בכל המידע שנאסף מכם עד כה, יבדוק אתכם לעומק ויחליט על דרך הטיפול המתאימה.
 5. לאחר מכן תשובו אל המזכירה הרפואית, ממנה תקבלו טופס המפרט את מסקנות הרופא המומחה ומה עליכם לעשות עכשיו. במקרה שבו ימליץ הרופא על רשיון לקנאביס רפואי, המזכירה תגיש את הרשיון בשמכם ותדאג לעקוב אחר הסטטוס שלו ולעדכן אתכם בכל צעד. במידה ויש צורך בהשלמת מידע ומסמכים על ידכם, המזכירה תדאג לידע אתכם איזה מסמכים ומידע יש להשלים וכן תדאג לקביעת תור אצל האחות להדרכה הראשונית על הקנאביס הרפואי וייעוץ אחות.
 6. לאחר קבלת אישור הרשיון, תזומנו לחזור להדרכה ראשונית על הקנאביס הרפואי, כפי שנדרש על פי חוק מכל מקבל רשיון חדש. ההדרכה חשובה וחיונית להצלחת הטיפול. במהלך ההדרכה יותאם למטופל אופן השימוש היעיל ביותר, זן הקנאביס המתאים לאבחנה, ותודגם על המטופל צורת הצריכה היעילה ביותר. לאחר ההדרכה, תעברו ייעוץ מקיף אצל האחות המשלב את הקנאביס הרפואי ומערכת התרופות והבעיות הרפואיות הנוספות של המטופל.

חשוב לזכור שישנם מצבים רפואיים רבים ומגוונים ולפעמים יש צורך בהתייעצות עם רופאים מומחים אחרים. לכן, ישנן פעמים בהם הרופא או האחות ימליצו על קביעת תור אצל רופא מומחה נוסף או אף ימליצו מלכתחילה על קונסוליום – התייעצות עם מומחים ממספר תחומים שונים כדי להחליט על דרך הטיפול האופטימלית.

אנו במרפאה תמיד פה ונשמח לענות על כל השאלות שלכם, להפיג חששות ולהתעדכן בשלומכם. אנו כאן בשבילכם.

מידע חשוב לגבי המלצה לרישיון לקנאביס רפואי:

 1. המרפאה הינה מרפאה גריאטרית, קונבנציונאלית, כאשר לצוות שלנו ניסיון ויכולת טיפול והנגשת קנאביס רפואי.
 2. עם זאת, ביקור במרפאה אינו מחייב מתן המלצה לרישיון לשימוש בקנאביס רפואי.
 3. מתן ההמלצה יעשה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של הרופא המומחה ובהתאם להנחיות ולהתוויות משרד הבריאות.
 4. מתן ההמלצה אין משמעותו הנפקת רישיון שימוש.
 5. האישור הסופי יונפק על ידי משרד הבריאות – למרפאה אין יכולת השפעה על החלטות אלו.
 6. גם במקרים בהם הרופא סבור בדעתו כי טיפול בקנאביס רפואי הינו הטיפול המתאים עבור המטופל, אין הכרח שימליץ על שימוש בקאנביס רפואי אלא  על טיפול תרופתי קונבנציונלי – הסיבה לכך היא שמשרד הבריאות מאשר רישיונות לקנאביס רפואי רק לאחר מיצוי הטיפול הקונבנציונלי הנוגע לאותו המקרה. המשמעות היא הצורך במיצוי טיפול תרופתי קונבנציונאלי וביקורים נוספים לייעוץ, אצלנו במרפאה.
 7. כמו כן, ישנם מקרים בהם הרופא לא ימליץ על רישיון לקנאביס רפואי בכלל, אלא על המשך טיפול קונבנציונלי – לפי שיקול דעתו הבלעדי.ניא-מדיק, ניא מדיק, ניאה מדיק, ניאה-מדיק, ניה מדיק, ניהמדיק, ניה-מדיק.