שירותי המרפאה

רפואת גריאטריה

עם התארכות תוחלת החיים בישראל, הנחשבת לאחת מהמדינות המובילות בעולם מבחינת תוחלת החיים של האוכלוסייה (נשים וגברים כאחד), גדלה משמעותית אוכלוסיית הגיל השלישי ואיתה גדלה הדרישה לצרכיה המיוחדים. אוכלוסיות הגיל השלישי גדלה באופן ניכר בעשורים האחרונים – אם בשנות ה-50 היווה הגיל השלישי בישראל כ- 5% מכלל האוכלוסייה, כיום, אוכלוסייה זו מהווה כ-14% מכלל האוכלוסייה בישראל. עם התקדמות המדע והרפואה, הצפי הוא כי אחוז זה יעלה משמעותית בשנים הקרובות.
אוכלוסיית הקשישים הינה אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, הן מבחינת כמות הסימפטומים והמחלות והן מבחינת הצורך בתשומת לב ובטיפול מסור ומקצועי. במהלך ההזדקנות תפקוד מערכות גוף האדם מתחיל לרדת, דבר שגורם להתפתחות של מחלות שונות המובילות בעצמן לירידה תפקודית נוספת ולהרעה באיכות החיים.
 קנאביס רפואי הוכח כבעל השפעה חיובית על אספקטים שונים בחיי המבוגר, ממחלות כרוניות המלוות בכאב וירידה בתפקוד הגופני, כגון דלקת פרקים, ועד למחלות הגורמות לירידה בקוגניציה כגון אלצהיימר.
מרפאת ניאמדיק שמה לה למטרה לענות על הצורך העצום והמצוקה הקשה של מטופלים, הן מבחינת זמני ההמתנה הארוכים הנובעים ממחסור ברופאים מומחים והן מבחינת מיעוט הידע והמחקרים בקנאביס רפואי וסגולותיו.
מרפאת ניאמדיק עושה כל שביכולתה על מנת שמטופלים יזכו להזדקן אחרת – ולחיות באיכות חיים טובה גם בגיל השלישי.
 • רופאים מומחי גריאטריה העומדים לשירותכם על מנת לתת את הייעוץ והטיפול הנכון והמקצועי ביותר.
 • ייעוץ גריאטריה.
 • הערכות גריאטריות מלאות.
 • הערכות גריאטריות מלאות להגשה למוסדות המדינה השונים.
 • ייעוץ גריאטריה על ידי רופא מומחה כחלק ממערך רפואה גריאטרית רחבה ומקיפה – ייעוץ רפואי מקיף הכולל מספר רופאים מומחים, בהתאם לבעיה הרפואית.
 • המלצה לרישיון לשימוש בקנאביס רפואי ניתנת על פי החלטת הרופא המטפל ובהתאם להנחיות והתוויות משרד הבריאות*.

רפואת כאב

רפואת כאב הינה מומחיות. לפי האגודה הבינלאומית למחקר כאב, כאב מוגדר כ"תחושה וחוויה נפשית לא נעימה הקשורה בנזק ממשי או אפשרי לרקמה, או המתוארת במונחים של נזק מסוג זה". הכאב הוא התסמין הנפוץ ביותר בכל המחלות ומהווה את הסיבה העיקרית לפנייה של מטופלים לייעוץ וטיפול רפואי. בשל ההבנה כי כאב עלול לפגוע במידה ניכרת באיכות החיים של הפרט ויש להתייחס אליו כאל תמרור אזהרה, החלה בעשור האחרון הכרה בכאב כמחלה בפני עצמה, וכתוצאה מכך כאב הפכה להתמחות מן המניין.
עם העליה בגיל, שכיחות הכאב עולה בצורה ניכרת, דבר אשר גורם לפגיעה משמעותית באיכות החיים, הן של המטופלים והן של משפחותיהם. הופעת כאב גורמת לעיתים קרובות להתדרדרות במצבו הרפואי של המטופל. במקרים רבים, בעקבות הכאב חלה ירידה ביכולתו הפיזית והמנטלית של המטופל לבצע מטלות יומיות או השתתפות בפעילויות חברתיות, אשר יכולה להוביל לירידה במצב רוח ואף לפגוע ביכולתו הקוגנטיבית של המטופל.
מחקרים רבים כבר קישרו בין ההשפעות של קנאביס רפואי על מגוון של סוגי כאב, מהם ניתן להסיק כי שימוש בקנאביס רפואי יכול לשכך במידה ניכרת את הכאב שהאדם חש ללא תופעות הלוואי המאפיינות משככי כאבים רבים הנפוצים ברפואה הקונבנציונלית.
במסגרת מגוון השירותים אותם מעניקה מרפאת ניאמדיק ומתוך ראיה רחבה של הרפואה הגריאטרית, מומחי הכאב שלנו עומדים לשירותכם על מנת לתת את הייעוץ והטיפול הנכון והמקצועי ביותר, הן כייעוץ רפואת כאב לבעיה ספציפית והן כחלק ממערך רפואה גריאטרית רחבה ומקיפה.
צוות מרפאת ניאמדיק מאמין כי ניתן להזדקן אחרת – ניתן לחיות באיכות חיים טובה גם בגיל השלישי. מרפאת ניאמדיק עושה כל שביכולתה על מנת שמטופלים יזכו להזדקן אחרת:
 • רופאים מומחי כאב העומדים לשירותכם על מנת לתת את הייעוץ והטיפול הנכון והמקצועי ביותר.
 • ייעוץ רפואת כאב לבעיה ספציפית.
 • ייעוץ רפואת כאב כחלק ממערך רפואה גריאטרית רחבה ומקיפה – ייעוץ רפואי מקיף הכולל מספר רופאים מומחים, בהתאם לבעיה הרפואית.
 • המלצה לרישיון לשימוש בקנאביס רפואי ניתנת על פי החלטת הרופא המטפל ובהתאם להנחיות והתוויות משרד הבריאות*.

רפואת נוירולוגיה

הנוירולוגים הם הרופאים המטפלים במחלות שונות בהן תפקוד מערכת העצבים נפגע. מערכת העצבים כוללת את המוח ואת מערכת העצבים ההיקפית, וכל מחלה הקשורה אל מערכות אלה מטופלת באופן ישיר אצל הנוירולוגים. מומחי נוירולוגיה במרפאת ניאמדיק הינם מהמובילים בתחומם ומעניקים ייעוץ רפואי מקיף בנושאים רבים, כגון הפרעות תנועה (פרקינסון, טורט וכדו') בראיה גריאטרית הוליסטית.
הקנאביס הרפואי נחקר בשנים האחרונות גם בהקשר למחלות נוירולוגיות שונות המשפיעות על תפקוד האדם החולה כמעט בכל היבט – כאבים, נוקשות שרירים, התקפי עוויתות בלתי רצוניים (כגון אפילפסיה) ואף בעיות במערכת העיכול. במחקרים רבים נמצא קשר ישיר בין שימוש בקנאביס רפואי לבין הטבת המצב הרפואי של החולה – שיכוך כאב, הרפיית שרירים נוקשים, פיחות ניכר במספר התקפי העוויתות, שיפור בתפקוד מערכת העיכול ועוד.
צוות מרפאת ניאמדיק מאמין כי ניתן להזדקן אחרת – ניתן לחיות באיכות חיים טובה גם בגיל השלישי. מרפאת ניאמדיק עושה כל שביכולתה על מנת שמטופלים יזכו להזדקן אחרת:
 • רופאים מומחים נוירולוגים העומדים לשירותכם על מנת לתת את הייעוץ והטיפול הנכון והמקצועי ביותר.
 • ייעוץ רפואי בנושא הפרעות תנועה (פרקינסון, טורט וכו').
 • ייעוץ על ידי רופא מומחה נוירולוג כחלק ממערך רפואה גריאטרית רחבה ומקיפה – ייעוץ רפואי מקיף הכולל מספר רופאים מומחים, בהתאם לבעיה הרפואית.
 • המלצה לרישיון לשימוש בקנאביס רפואי ניתנת על פי החלטת הרופא המטפל ובהתאם להנחיות והתוויות משרד הבריאות*.

ייעוץ והדרכת אחיות

מרפאת ניאמדיק מונה אחיות מוסמכות שבראשן עומדת האחות הראשית, ענבל סיקורין. צוות האחיות מעניק למטופלים מעקב וייעוץ רפואי מקיף הכולל: קבלת המטופל במרפאה, מעקב רפואי שוטף לכל אורך ציר הזמן, הדרכה רפואית לשימוש בקנאביס רפואי, ייעוץ אחיות בראיה מקיפה המשלבת את כלל הסימפטומים, האבחנות הרפואיות, התרופות, המצב הנפשי, המצב הקוגניטבי ושימוש בקנאביס רפואי.
על פי חוק ודרישת משרד הבריאות, מטופל המקבל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי נדרש לעבור הדרכה על שימוש בקנאביס רפואי טרם תחילת השימוש. נכון להיום, הרוב המוחלט של ההדרכות מתבצע על ידי מדריכים כחלק מהדרכות שאינן הדרכות רפואיות, כלומר, ההדרכות אינן ניתנות על ידי צוותים רפואיים.
מרפאת ניאמדיק מאמינה כי ישנו צורך אמיתי ועמוק להדרכה רפואית וייעוץ רפואי מקיף על ידי צוות אחיות מוסמך, מקצועי ומנוסה. מטופלים בגיל השלישי הינם מטופלים בעלי בעיות רפואיות מורכבות, סימפטומים רבים ותרופות מרובות ולכן יש צורך בגורם רפואי מוסמך שיענה על כל הצרכים והבעיות ויעניק ייעוץ רפואי בראיה רחבה וכוללת.
מרפאת ניאמדיק מעניקה ייעוץ והדרכות רפואיות למטופלים אשר קיבלו רישיון לשימוש בקנאביס רפואי – הן מטופלים שהינם חלק מהמרפאה ונמצאים במעקב על ידי הרופאים המומחים וצוות האחיות, והן מטופלים שקיבלו את ההמלצה לרישיון באמצעות רופאים שאינם נמנים עם צוות המרפאה.
המטרה שלנו במרפאת ניאמדיק היא להוות הבית עבור כל בעלי הרישיון ולתת להם מענה רפואי  מקיף שיענה על כלל צרכיהם.
צוות מרפאת ניאמדיק מאמין כי ניתן להזדקן אחרת – ניתן לחיות באיכות חיים טובה גם בגיל השלישי. מרפאת ניאמדיק עושה כל שביכולתה על מנת שמטופלים יזכו להזדקן אחרת:
 • צוות אחיות העומדות לשירותכם על מנת לתת את הייעוץ והטיפול הנכון והמקצועי ביותר.
 • הדרכות רפואיות לשימוש בקנאביס רפואי.
 • ייעוץ אחיות בראיה מקיפה הכולל בחינה של מצבו הרפואי של המטופל וכיצד הקנאביס הרפואי נכנס כחלק ממערך התרופותי הקיים של המטופל.
*חשוב מאוד להדגיש – זימון תור, ביקור וייעוץ רופא מומחה במרפאה אינו מחייב קבלת המלצה לרישיון לשימוש בקנאביס רפואי. המלצה תינתן אך ורק על פי שיקול דעתו המקצועי של הרופא המומחה ובהתאם להנחיות והתוויות משרד הבריאות. בהתאם לחוק, במידה והרופא המומחה ממליץ על מתן רישיון לשימוש בקנאביס רפואי, הבקשה תועבר לאישור משרד הבריאות.