שירותי המרפאה – רפואה גריאטרית ופסיכוגריאטריה

ייעוץ גריאטרי מקיף – בחינה מקיפה של המצב הרפואי במישור הפיזי, הנפשי, התפקודי והקוגניטיבי. התייחסות לטיפול התרופתי וניסיון לצמצם תרופות שאינן נחוצות. המרפאה נותנת ייעוץ, בין היתר, במחלות ומצבים של כאב, סכרת, הפרעות שינה, דמנציה, דילריום (מצב בלבולי חריף), דכאון, חרדה, יתר לחץ דם.

במרפאות ניאמדיק ניתן למצוא: 

  • רופאים מומחי גריאטריה העומדים לשירותכם על מנת לתת את הייעוץ והטיפול הנכון והמקצועי ביותר.
  • ייעוץ גריאטריה.
  • ייעוץ ואבחון פסיכוגריאטריה – ייעוץ למגוון בעיות נפשיות כגון דיכאון, חרדות, התמודדות עם מחלה גופנית קשה, אובדן ובדידות (באמצעות פסיכוגריאטר או רופא מומחה פסיכיאטר). 
  • הערכות גריאטריות מלאות.
  • הערכות גריאטריות ופסיכוגריאטריות מלאות להגשה למוסדות המדינה השונים (ביטוח לאומי, תעודת רופא לאפוטרופוס, תעודת רופא לצוואה, ייפוי כח מתמשך). 
  • המלצה לרישיון לשימוש בקנאביס רפואי (על פי החלטת הרופא המטפל ובהתאם להנחיות והתוויות משרד הבריאות).
  • טיפול, ליווי והדרכה על קנאביס רפואי באמצעות צוותים רפואיים – בין היתר, התאמת מינונים וזנים בהתאם למצב הרפואי, בחינת אינטרקציה בין תרופתית לשימוש נכון ובטוח. 

עם התארכות תוחלת החיים בישראל, הנחשבת לאחת מהמדינות המובילות בעולם מבחינת תוחלת החיים של האוכלוסייה (נשים וגברים כאחד), גדלה משמעותית אוכלוסיית הגיל השלישי ואיתה גדלה הדרישה לצרכיה המיוחדים. אוכלוסיות הגיל השלישי גדלה באופן ניכר בעשורים האחרונים – אם בשנות ה-50 היווה הגיל השלישי בישראל כ- 5% מכלל האוכלוסייה, כיום, אוכלוסייה זו מהווה כ-14% מכלל האוכלוסייה בישראל. עם התקדמות המדע והרפואה, הצפי הוא כי אחוז זה יעלה משמעותית בשנים הקרובות.

אוכלוסיית הקשישים הינה אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, הן מבחינת כמות הסימפטומים והמחלות והן מבחינת הצורך בתשומת לב ובטיפול מסור ומקצועי. במהלך ההזדקנות תפקוד מערכות גוף האדם מתחיל לרדת, דבר שגורם להתפתחות של מחלות שונות המובילות בעצמן לירידה תפקודית נוספת ולהרעה באיכות החיים. מרפאת ניאמדיק עושה כל שביכולתה על מנת שמטופלים יזכו להזדקן אחרת – ולחיות באיכות חיים טובה גם בגיל השלישי.